Hakkımızda

Akreple Yelkovanın Buluştuğu En Güzel(Aşk Dolu) Anlar; Emtako’yla Başlar..

Gezegenin birinde birbirine kavuşamayan iki aşık varmış ‘‘Akrep ile Yelkovan’’ adında. Dualar ederlermiş her gece bir gün kavuşabilmek ümidiyle..Bir türlü kavuşamadıkları gibi ceza olsun diye dünyaya gönderilmiş ve bir saatin içerisine hapsedilmişler.

Bir erkeği anlatırmış Yelkovan. Hep bir yerlere ve bir şeylere geç kalmış gibi koşuşturan.

Bir kadını anlatırmış Akrep. Ağır ağır yaşayan,her anı değerli olan.

Selvi boylu Yelkovanın, şirin mi şirin Akrebini görebilmesi için saniyelere yalvarması gerekirmiş. Onların sayesinde Dünyalılar zaman diye bir şey bulduklarını zannetmişler.Onlar tam kavuştuklarında; zaman sanki daha hızlı akmaya başlarmış. Dünyalılar zamanla Yelkovanın inlemelerine çalar saat, Akrebin ağlamalarına ise saate su kaçtı der olmuşlar. Bu nedenle Akreple Yelkovanın kavuşması hiç bilinmeyen bir zamana kadar ertelenmiş.

Farklı şekillerde anlatılan Akreple-Yelkovan hikayesi gibi aşkla başlar, Emtako’nun hikayesi.

1988 yılında, günümüzde sarayların saatçisi lakabıyla tanınan Recep Gürgen tarafından, mütevazi bir işletme olarak faaliyetlerine başlamıştır Emtako Saat. İşini aşkla yapma tabirinin canlı örneği olan Recep Gürgen otuz bin civarında saat tamir etmiş olup; ünlü saatçi Wolfrang Mayer’le de uzun yıllar çalışma fırsatı bulmuştur.

İlerleyen yıllarda Emtako Saat’in bir gazete de yer alan haberinde Recep Gürgen ‘’40 yıldır tamiri mümkün olmayan saat arıyorum ancak bulamadım’’ sözleri ile hem nasıl bir iş ehli olduğunu ortaya koymuş hem de Akreple_Yelkovan aşkını bilen Dünyalılara gizli bir gönderme yapmıştır.

Emtako Saat zaman içerisinde branşlaşma yoluna giderek;markalaşma yolunda ilk büyük adımını atmıştır. Günümüzde Emtako Saat-Otomotiv San. ve Tic. Ltd. Şti olarak faaliyetlerini sürdürmekte olup; gerek üretim hacmi, gerekse yenilikçi ve öncü yapısı ile sektörünün lider firmalarından birisi haline gelmiştir.

Koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışı ile yurtiçi ve yurtdışında bir çok firmaya hizmet sunan Emtako; yüksek kalite ve uygun fiyat politikası ile ticari faaliyetlerine İstanbul İkitelli’de bulunan tesislerinde devam etmektedir.